Пн-Пт 8:00-20:00
Субота 9:00-17:00

Каріотипування амніоцитів

Цитогенетичне дослідження клітин амніотичної рідини дозволяє визначити хромосомний набір майбутньої дитини за плідними клітинами, що містяться в навколоплідних водах. Амніоцентез (процедура забору амніотичної рідини) проводиться з 15 тижня вагітності. Під контролем УЗД в амніотичну порожнину через передню черевну стінку вводиться голка і проводиться забір від 15 до 25 мл амніотичної рідини залежно від терміну вагітності на момент проведення інвазивної процедури.

Термін видачі висновку становить 14 днів, що обумовлено необхідністю культивування клітин навколоплідних вод в поживному культуральному середовищі протягом 8-11 днів з наступним приготуванням препаратів метафазних хромосом, їх фарбуванням і цитогенетичним аналізом відповідно до рекомендацій Європейської асоціації цитогенетиків (E.C.A.).

Основною перевагою визначення каріотипу плода за клітинами амніотичної рідини є вища якість хромосомних препаратів порівняно з препаратами, отриманими з клітин ворсин хоріона, можливість виключити плацентарний мозаїцизм, безпечність для майбутньої дитини і швидкість проведення процедури, мінімальні ризики ускладнень після інвазивної процедури.

Після проведення дослідження каріотипу клітин амніотичної рідини, частина матеріалу заморожується і зберігається в лабораторії. У тих випадках, коли каріотип клітин амніотичної рідини нормальний, а на більш пізніх термінах вагітності виявляють додаткові ультразвукові маркери хромосомної патології плода, існує можливість проведення молекулярно-цитогенетичного дослідження каріотипу кріоконсервованих клітин амніотичної рідини методом матричної порівняльної геномної гібридизації (arrayCGH).