Пн-Пт 8:00-20:00
Субота 9:00-17:00

Генетика

Існування людства на планеті підтримується завдяки процесу розмноження, закладеного природою в якості одного з основних інстинктів.

Проте близько 12-15% подружніх пар страждають на безпліддя, причини якого складні та різноманітні. Вагому роль у процесах безпліддя відіграють генетичні фактори, які можуть призводити до патології розвитку органів статевої системи, порушення процесу гаметогенезу чи утворення статевих клітин з аномальним генетичним апаратом.

В розвитку плода вирішальна роль також належить генетичній патології, що забезпечує близько 50% випадків невиношування вагітності та 7% мертвонароджень. Тому, кожна пара с порушенням репродуктивної функції, у якої виключені всі негенетичні причини безпліддя, потребує спеціального обстеження. 

Важлива роль у дослідженні генетичних причин безпліддя належить молекулярним методам діагностики, що дозволяють визначити зміни (мутації) в послідовності ДНК пацієнтів. 

Молекулярне тестування може проводитися на різних етапах розвитку організму, при цьому вирішувані ним завдання будуть різними:
  • постнатальна діагностика дітей і дорослих – з метою встановлення чи верифікації діагнозу, аналіз на безсимптомне носійство мутацій, генетичної схильності до розвитку деяких захворювань. Матеріал, який використовується: лейкоцити периферійної крові;
  •  пренатальна діагностика – з метою визначення генетичного захворювання чи статі плода (в разі зчепленого зі статтю захворювання) для вирішення питання необхідності переривання чи збереження вагітності. Матеріал, який використовується: клітини ворсин хоріона, плаценти, амніотичної рідини, лейкоцити пуповинної крові плода;  
  • доімплантаційна діагностика (PGD) – з метою відбору ембріона, що не успадкував генетичний дефект від батьків. Матеріал, який використовується: бластомер ембріона, клітини трофектодермальної оболонки ембріона.
Всі описані діагностичні процедури пацієнти можуть пройти в нашій клініці. Визначитись із необхідністю та об’ємом генетичної діагностики допоможе консультація лікаря-генетика, де пацієнт зможе отримати всю необхідну інформацію про переваги, особливості проведення діагностики та лікування тієї чи іншої патології.