Пн-Пт 8:00-20:00
Субота 9:00-17:00

Обстеження чоловіків

Чоловічий фактор як єдина причина безпліддя становить близько 20%, а в поєднанні з жіночим чинником – 30-40% (Stephen et al., 2006).

У процесі консультування чоловіків ми повинні отримати відповідь на основне питання:

чи фертильна сперма?

Ключовим аналізом у цьому випадку є спермограма (дослідження еякуляту). Здається еякулят за умови статевого утримання  протягом 2-10 днів та відмови від лазні та важкого фізичного навантаження.

Три основних параметри оцінювання:

  1. Концентрація (повинна бути більше 15 млн в 1 мл);
  2. Рухливість (понад 40%);
  3. Частка нормальних форм сперматозоїдів (не менше 4%);

Якщо результат першого аналізу свідчить про наявність аномалій як мінімум в одному параметрі, то варто провести повторне дослідження через три місяці. У разі вираженого порушення якості та кількості сперматозоїдів, необхідно повторити аналіз настільки швидко, наскільки це можливо.
У деяких випадках може знадобитися дослідження гормонів (ФСГ, ЛГ, тестостерон і пролактин), визначення каріотипу, наявності мутацій генів і делеції Y хромосоми.
У разі відсутності сперматозоїдів в еякуляті (азооспермія) може знадобитися проведення діагностичної біопсії яєчка (епідідіміса).

Не варто проводити:

  1. Посткоїтальний тест, зважаючи на його недоведену діагностичну цінність;
  2. Тест на наявність антиспермальних антитіл через те, що це рідкісне явище і відсутні переконливі дані про можливість лікування цього стану кортикостероїдними та іншими препаратами;
  3. Хірургічне лікування варикоцеле з метою лікування безпліддя, оскільки проведена операція не збільшує ймовірності настання вагітності.