Пн-Пт 8:00-20:00
Субота 9:00-17:00

Перенесення розморожених ембріонів

З тих пір, коли було повідомлено (Trounson і Mohr, 1983) про першу успішну вагітність після перенесення кріоконсервованих-відтаяних ембріонів (ПКВЕ), кріоконсервація ембріонів стала невід'ємною частиною програм допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). У клініці "Надія" частка ПКОЕ досягає 76% з частотою настання вагітності близько 50%.

Показання до перенесення кріоконсервованих-відтаяних ембріонів

  • Перенесення ембріонів, які залишилися після проведення «свіжого» циклу ДРТ ембріонів;
  • Відкладене "deferred" перенесення - перенесення ембріонів в циклі, в якому не проводилася КСЯ (freeze all");
  • Персоніфіковане "personalized" перенесення - перенесення ембріонів з урахуванням так званого "імплантаційного вікна"

Протоколи підготовки ендометрія до ПКОЕ

ПКОЕ може бути виконаний безпосередньо в овуляторних циклах (природний цикл), циклах, у яких овуляція викликана медикаментозно (цикл індукції овуляції) і циклах, в яких ендометрій штучно моделірований естрогеном (E2) та прогестероном (P) (штучний цикл).

Підготовка ендометрію в природному циклі

ПКОЕ в природному циклі має перевагу в тому, що медикаменти не використовуються, роблячи такі цикли переважними для багатьох жінок.

Контроль циклу зазвичай складається з початкового ультразвукового дослідження (УЗД) органів малого тазу для підтвердження росту фолікула та гормонального дослідження, спрямованого на виявлення преовуляторного викиду лютеїнізуючого гормону (ЛГ).

Часто подальші УЗД робляться для того, щоб підтвердити виникнення овуляції. Однак, контроль ЛГ не завжди технічно надійний. Навіть у жінок з регулярним менструальним циклом, не завжди спостерігається спонтанна овуляція. Крім того, спонтанний розвиток ендометрію у фолікулярній фазі порушується з віком і це може бути фактором, що сприяє зниженню частоти настання вагітності у старших жінок.
Для того, щоб мінімізувати ці проблеми, використовуються засоби для індукції овуляції (кломіфенцітрат або гонадотропіни, а також їх комбінація). Але навіть у цих випадках частота відміни циклу може бути високою.

Підготовка ендометрію в модельованому циклі

Альтернативою природної чутливості ендометрію до імплантації є штучний, гормонально керований цикл з використанням послідовно застосовуваних екзогенного E2 і P. Такий режим спочатку використовувався у жінок з нефункціонуючими яєчниками в програмах донації ооцитів.

У жінок зі збереженою функцією яєчників використовуються агоністи рилізинг гормону (аЛГ-РГ) з метою тимчасового пригнічення яєчникової функції і створення штучного циклу з використанням E2 і P.
З використанням цього режиму вдалося домогтися такої ж частоти імплантації та частоти настання вагітності у реципієнтів донорських ооцитів із збереженою яєчникової функцією, як і у реципієнтів без яєчникової функції.

Ці цикли, однак, можуть мати побічні ефекти аЛГ-РГ і затримувати відновлення спонтанної овуляції, якщо ПКОЕ виявляється невдалим.
Спрощений режим, зберігаючи вигоди, але зменшуючи вартість і побічні ефекти з використанням екзогенного E2 і P (тільки без аЛГ-РГ) також використовувався у жінок із збереженою яєчниковою функцією. При цьому підході прийом екзогенного E2, ініційований в перший день менструального циклу, запобігає зростанню фолікулів, пригнічуючи секрецію ФСГ а , отже, запобігає спонтанній овуляції.

Отже, перенесення кріоконсервованих-відтаяних ембріонів є достатнім для досягнення високої ефективності програм ДРТ. Однак на сьогоднішній день немає переконливих даних щодо переваг того чи іншого режиму підготовки ендометрія. При виборі протоколу потрібно виходити з їх переваг та недоліків.