Пн-Пт 8:00-20:00
Субота 9:00-17:00

Заморожування яйцеклітин

Перша вагітність, отримана шляхом запліднення розморожених яйцеклітин (ооцитів), була досягнута в 1986 р в Австралії (Chen et al., 1986)

Методики кріоконсервації ооцитів

Методика «повільного» заморожування

Методика «повільного» заморожування яйцеклітин не відрізняється високою ефективністю - з 1986 року по 2005 офіційно було повідомлено про народження лише трохи більше 60 дітей після кріоконсервації ооцитів з допомогою цієї методики. Частота успішного розморожування ооцитів в середньому становить 74-90% (Chen et al., 2009)

Методика «вітрифікації»

Методика «вітрифікації» (надшвидкого заморожування) яйцеклітин стала проривом в науці і практиці репродуктології. Так як основним пошкоджуючим фактором для клітин у процесах «заморожування - відтавання» є формування кристалів льоду, то при вітрифікації цього не відбувається: речовини просто переходять в аморфний стан без утворення кристалів льоду. Тому даний метод практично повністю виключає формування кристалів льоду, що зводить до мінімуму ймовірність ушкодження клітин.

Вперше дана методика з метою кріоконсервації ооцитів була застосована в 1986 році (Trounson et al.), народження першої дитини - у 1999 році (Kuleshova et al.).

Частота успішного розморожування вітрифікованих ооцитів в середньому становить 84-99% (Kuwayama, 2008; Chen et al., 2009), частота дроблення ембріонів становить близько 87%, а частота утворення бластоцист - близько 50% (Kuwayama, 2008).

У Клініці Надія методика вітрифікації з метою заморожування яйцеклітин широко застосовується з 2011 року.

Показання для кріоконсервації ооцитів

Медичні:
  • кріоконсервація ооцитів молодих жінок, яким належить онкологічна терапія;
  • низький резерв яєчників, пов'язаний зі слабкою реакцією на стимуляцію (при відсутності партнера);
  • майбутні оперативні втручання на яєчниках;
  • раптова відсутність партнера в день запліднення при in vitro;
  • створення «банку» донорських яйцеклітин в програмі донації ооцитів;
Соціальні (так зване "відкладене материнство"):
  • професійна діяльність (спорт, балет, шоу-бізнес тощо)
  • сімейний стан (одинокі).
Зберігання кріоконсервованих ооцитів здійснюється в спеціальних посудинах <Дюара> в рідкому азоті при температурі -196°С. В таких судинах, але набагато меншого обсягу, ооцити можуть бути транспортовані в будь-яку точку планети (і не тільки! Може так і виникло життя на Землі?)