Пн-Пт 8:00-20:00
Субота 9:00-17:00

Культивування бластоцист

Як розвивається ембріон після запліднення «в пробірці»?

Нижче наведена схема демонструє етапи розвитку ембріона

Етапи розвитку ембріону
 

Всі ембріони досягають стадії розвитку бластоцисти?

Ні, приблизно 40-50% від усіх отриманих ембріонів.
 

Від чого залежить кількість отриманих бластоцист?

Відсоток отриманих бластоцист від загальної кількості отриманих ембріонів (відсоток бластуляції) залежить від віку жінки, її діагнозу, якості сперми чоловіка.
 

Чому результати при перенесенні бластоцист вище?

Культивування ембріонів до стадії бластоцисти дозволяє, насамперед, поліпшити селекцію ембріонів і відібрати для перенесення найменшу кількість найбільш життєздатних ембріонів. Цим і пояснюється більш високі результати. Одночасно відбір дозволяє отримати високі результати навіть при перенесення одного ембріона, що вкрай важливо для зменшення кількості багатоплідних вагітностей після ДРТ.
 

У всіх випадках можна здійснити культивування ембріонів до бластоцисти?

Умовою для продовження культивування до бластоцисти є наявність на 3-й день не менше 4 ембріонів хорошої та відмінної якості. При меншій кількості ембріонів відпадає необхідність в їх виборі, а також існує ризик неотримання» навіть одного ембріона в стадії бластоцисти.
 

Які умови впровадження в клінічну практику бластоцистної культури як «базового» протоколу?

Для цього необхідно мати якісне обладнання, спеціальні середовища, а також рівень фахівців-ембріологів повинен бути набагато вище середнього. Тому далеко не у всіх клініках ДРТ поширена ця практика.