Пн-Пт 8:00-20:00
Субота 9:00-17:00

Індукція овуляції

Овуляція - явище, що являє собою вихід яйцеклітини з яєчника в маткову трубу в результаті розриву зрілого фолікула. Під час овуляції яйцеклітина знаходиться на стадії дозрівання ооцита другого порядку (М ІІ). З фолікула яйцеклітина потрапляє в маткову трубу, де відбувається запліднення. Біологічний сенс овуляції полягає у звільненні яйцеклітини з фолікула для її запліднення і подальшого транспортування статевими шляхами.

Ановуляція

Ановуляція (відсутність овуляції) - порушення менструального циклу, внаслідок якого не відбувається дозрівання і вихід яйцеклітини з фолікула, відповідно, не відбувається запліднення. Приблизно чверть всіх жінок, які звертаються з приводу безпліддя, страждають хронічною ановуляцією.

Основні причини ановуляції

  • Гіперпролактинемія (при наявності пухлини гіпофіза або відсутність її)

  • Нормогонадотропна ановуляція (гіпоталамо-гіпофізарна дисфункція)

  • Гіпогонадотропна ановуляція (гіпоталамо-гіпофізарна недостатність)

  • Гіпергонадотропна ановуляція (гіпоталамо-гіпофізарна недостатність)

Лікування ановуляції

Лікування ановуляції (або індукція овуляції) проводиться при

  1. Збереженій прохідності хоча б однієї маткової труби;

  2. Наявності в еякуляті більше 10 млн рухливих сперматозоїдів;

  3. Відсутність ендометріозу;

Оптимальний вік пацієнтки - до 37 років.

Слід знати, що:

  • Лікування ановуляції, викликаної гіперпролактинемією, препаратами каберголіну, не супроводжується розвитком синдрому гіперстимуляції яєчників (СГСЯ)

  • Лікування нормогонадотропної і гіпогонадотропної ановуляції препаратами, стимулюючими великому зростанню фолікулів, може супроводжуватися розвитком СГСЯ, тому вимагає ретельного ультразвукового і лікарського контролю в спеціалізованих клініках.