Location RU

ул. Максима Кривоноса 19А, Киев, Украина

Phone number

+38 067 522 4209

Mobile phone RU

Open door RU

User RU

Other languages

menuРубрики

BBC: В Украине впервые родился ребенок от трех родителей — врачи

photo
В Україні вперше народилася дитина, яка має гени від трьох людей, повідомили фахівці однієї з київських клінік.

Дитина народилася на початку січня, розповів на прес-конференції директор клініки "Надія" Валерій Зукін.

За його словами, немовля з'явилося на світ завдяки новому методу штучного запліднення - пронуклеарного перенесенню ядер. Суть методу полягає в тому, що ядра пацієнтки та її чоловіка перенесли у донорську яйцеклітину, яка була позбавлена ядра.

За допомогою цього методу 34-річна жінка, яка страждала безпліддям протягом 15 років, змогла народити здорову "генетично рідну" дитину, розповів фахівець.

"В результаті була отримана "реконструйована" яйцеклітина, що мала генетичний набір ядерної ДНК від матері та батька (приблизно 25 тисяч генів) і цитоплазматичне ДНК від донора (37 генів), тобто дитина має "трьох батьків", - зазначив Валерій Зукін.

У більшості західних країн така технологія заборонена через її недостатню вивченість і можливі ризики для здоров'я. Єдина країна, яка дозволила дослідження на законодавчому рівні, - Велика Британія. В Україні ж немає ані законів, які б регулювали генетичні експерименти, ані авторитетних біоетичних комісій, які б розглядали такі спірні питання. Тож поле для експериментів відкрите.
Чат
0
    0
    Корзина
    Корзина пустаПродолжить

    ЗАПИСАТЬСЯ